Päikeseenergiast

Päikeseenergia on tänapäeva energiapoliitika oluline ressurss

Päikeseenergia on puhas ja taastuv energiaallikas, mis aitab vähendada süsiniku jalajälge, tagab rohelisema tuleviku ning toetab nii Eesti majandust kui energiajulgeolekut. 
 
Päikeseenergia üha laiem kasutamine energiatootmises suurendab taastuvenergia osakaalu vastavalt riiklikule plaanile ning aitab tagada suurema energiasõltumatuse, mis on Eesti majaduse jätkusuutlikkuse seisukohalt oluline samm.
 
Meie geograafilisest asendist ja kliimast tingituna on päikeseenergiat kohati vähem, kui me seda sooviks. Oma viimastes valminud päikeseparkides rakendab Evecon juba ka energiasalvestussüsteeme, et päikeseenergiat saaks tarbida ka siis, kui päike ei paista.

Koostööle pühendunud

Parimad lahendused sünnivad alati koostööst, kui erinevate spetsialistide oskusteave ja kogemused kokku saab liidetud. 

Päikeseparkide puhul on tihti aeganõudvaim osa pargi ettevalmistamine. Selles etapis kaardistame hoolikalt iga pargi asukoha, võimsuse ja eripärad, arvestame oma klientide vajadusi ning partnerite võimekust, et väljatöötada parimad võimalikud lahendused.

Meie päikesepargid on loodud alati rakendades tippteadmisi ja parimaid praktikaid, tagades seeläbi efektiivsed ja jätkusuutlikud tulemused.

Koostööle orienteeritus ei ole oluline vaid kliendi- ja partnersuhetes, väärtustame samaväärselt ka neid kogukondi, kelle igapäeva elu parkide rajamine enim mõjutab. Kogukondade heaolu säilimine ja ühine kõrvuti eksisteerimine ning koostöö on Eveconi jaoks oma parkide planeerimise juures äärmiselt oluline. 

Päikesepargid ja keskkond

Päikeseenergia tootmise positiivne mõju keskkonnale ulatub palju kaugemale pelgalt rohelise energia tootmisest. See on terviklik lahendus, mis toetab tugevalt ka kogukondade heaolu ja piirkondade elurikkuse säilitamist. Selle kaudu loome parema elukeskkonna nii tänastele kui ka tulevastele põlvedele.

Eveconi spetsialistid teevad igapäevaselt tööd selle nimel, et kõigis arendatud päikeseparkides kujuneksid välja looduslikud ja keskkonda mitmekesistavad kooseksisteerimise mudelid, mis aitavad süsiniku jalajälge vähendada, kaitsta loodusressursse ja toetada kohalike ökosüsteemide tasakaalu.